LG Akıllı telefon G3, G4, G5 Root Atma

LG G3 cihazı LG firmasının ürettiği gelişmiş özelliklere sahip ve ayrıca kullanıcıların tüm isteklerini karşılayacak niteliklere sahip bir cihazdır. Tüm donanımlara sahip olan bu cihaz ülkemizde de satışa sunulmuş ; kamera, sistem ve stabil çalışması gibi gelişmiş özellikleriyle de ilgi odağı olmuştur. LG G3 cihazına sahip olan kullanıcıların, telefonlarına nasıl root atacakları ile ilgili kısa bir anlatım yapmak istiyorum.

Cihaza root atmak demek, cihazın tüm yetkilerinin kullanıcının elinde olması demektir. LG G3 cihazı kullanıcıları da bu yetkinin kendilerinde olmalarını isterler.

Bu işlemi gerçekleştirmeden önce bilinmesi gereken en önemli unsur model listesinde bulunan bir cihaza sahip olmanız gerekmektedir. Bu listede yer alan modeller;

  •   Kore modeli G3 ( F400K / L / S )
  •   AT&T modeli G3 ( D850 )
  •   T-Modeli G3 ( D851 )
  •   Verizon modeli G3 ( VS985 )
  •  Kanada modeli G3  ( LG – D852 )
  •   Uluslar arası modeli G3 ( D855 )
  •   Sprint modeli G3 ( LS990 )

Elinizde ki cihaz yukarıda ki listeye uygun bir cihaz ise artık root işlemini uygulayabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun şarj seviyesini kontrol etmelisiniz. Telefonunuzun şarj seviyesinin %50 ‘ nin altında olmaması gerekmektedir. Şarj durumunu kontrol ettikten sonra, cihazınızın ayar bölümünde ki USB hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirin. Bu arada telefonunuzdaki verilerin yedeğini almayı unutmayın ve bu yedekleme işlemini telefonunuzun orijinal USB kablosunu kullanarak yapın.

Daha sonra  ioroot.zip adresini kullanarak bilgisayarınıza IO Root programını yükleyin. Cihazınızı uçak moduna alarak orijinal USB kablosu yardımı ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Ardından ioroot.zip adresini kullanarak indirdiğiniz IO Root programında ki root.bat dosyasını çalıştırın.  Bu işlemleri yaptıktan sonra ki adımda ekrana CMD komut dosyası çıkacaktır ve bu dosyayı enter yapıp ilerlediğiniz zaman ise cihazınıza root atma aşamalarını başarıyla tamamladığınızı anlayacaksınız.

Telefonunuzda ki uygulamalarda karşılaşmak istemediğiniz sorunları engellemek amacı ile cihazı aldığınız zaman bu root yapma işlemini gerçekleştirmek oldukça önemlidir.

Telefonunuzu sıfırladıktan sonra eski verilerinizi tekrar yenisine aktarmak isteyebilirsiniz. Yada yeni bir telefon almış olabilirsiniz. Eski telefonunuzdaki ya da root atmadan önceki verilerinizi yeni sisteme taşımak isteyebilirsiniz. Telefondaki verileri taşıma üzerine bilgi almak istiyorsanız bu sayfaya https://med.gen.tr/telefondaki-verileri-yenisine-tasima/ göz atabilirsiniz.